Brama garażowa – jak wybrać najlepszą bramę?

Komentarzy:1
4.00 / Głosów: 1

Wybór bramy do garażu jest trudny, ponieważ nie zawsze wiemy, czego w ogóle oczekujemy. Najlepsza brama garażowa to taka, której użytkowania nawet nie zauważamy. Oznacza to, że codzienne korzystanie z niej nie sprawia nam żadnych kłopotów. Najważniejsze kwestie to także rodzaj bramy, funkcjonalność, sprawne działanie i wiele innych. Co warto wiedzieć?

Brama garażowa – podstawowa wiedza

Bramy garażowe istnieją w wersji zwykłej i ocieplonej. Choć te drugie są sporo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą mogli zauważyć konkretną redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w takim razie fenomenalnym wyborem dla wszystkich tych osób, które cenią sobie praktyczne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. By ich użytkowanie było bezpieczne, warto regularnie przeprowadzać profesjonalny ich przegląd. Profesjonalny serwis uczyni, że brama garażowa będzie służyć przez wiele lat.

Brama garażowa – rodzaje bram garażowych

Przeważnie kupowane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, jakie cieszą się niegasnącą renomą, perfekcyjnie sprawdzą się w wypadku gabarytowych, szerokich podjazdów, albowiem brama otwiera się tak, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwierane reprezentują najstarszy ich gatunek; otwierają się na boki, w następstwie tego potrzebują znaczniejszej przestrzeni, na rynku spotyka się je już coraz rzadziej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, jakie dzielą się na poprzeczne oraz górne; charakteryzują się dobrą szczelnością, w następstwie tego stanowią dobry wybór dla docieplanych garaży, otwierając się, nie wymagają miejsca przed garażem, w takim razie sprawdzą się w przypadku mniejszych samochodów i garaży, które bezpośrednio wychodzą na drogę,
  • bramy żaluzjowe, tzw. rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, zajmują niedużą przestrzeń, a działają tak samo jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie właściwa, zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka i dostępności na rynku.

Bramy garażowe – jak wybrać?

Każda brama do garażu, obojętnie od jej rodzaju, winna znamionować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania oraz wysokimi zaletami estetycznymi. Należałoby też zwrócić uwagę na prostotę jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji oraz konserwacji, a również zastosowane zabezpieczenia. To niesłychanie istotne, aby bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania winien być prosty i cichy.

Ta trudna w podjęciu decyzja, może okazać się prostsza, niż myślisz. Spisz listę cech, które powinna mieć Twoja brama, zastanów się nad tym dłużej i poczytaj opinie klientów w Internecie. Biorąc pod uwagę oceny internautów oraz nasze wskazówki na pewno uda Ci się wybrać idealną bramę garażową, dostosowaną do Twoich potrzeb. 

Komentarze
Wszystkich:1
Olek Chmielewski

Bardzo trudno mi było się zdecydować, ale w końcu wybrałem bramę płytową.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Bardzo trudno mi było się zdecydować, ale w końcu wybrałem bramę płytową.

Dodaj komentarz