Fotelik samochodowy dla dziecka – jak zakupić najlepszy?

Komentarzy:1 brak ocen

Z perspektywy każdego rodzica ważną kwestią jest zakup jak najlepszego fotelika samochodowego. Ma on zapewnić komfort dziecka, jak i bezpieczeństwo niezależnie od warunków. Istnieje wiele kwestii, które determinują jaki fotelik będzie najlepszy właśnie dla Twojej pociechy. Jeśli szukasz porady, zapoznaj się z tym tekstem i poznaj tajniki wyboru najbardziej bezpiecznego fotelika.

Fotelik do auta dla dziecka – jak wybrać rozmiar?

Powinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić jaka jest jego waga. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych zakresach. Wiedza na temat wagi i wzrostu dziecka ograniczy wasz obszar poszukiwań.

Najczęstsze przedziały wagowe używane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do 12 miesiąca życia), 9 - 18 kg oraz do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii montowane mogą być jedynie tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej dostosowany będzie do rozmiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Oczywiście wiadomo, że dziecko będzie rosło. Niezbędne zatem będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt dużego z myślą, że dłużej będzie nam służyć lub używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Dziecięcy fotelik samochodowy – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka jest zawsze dla rodzica na pierwszym miejscu. Dlatego tak często spędzają oni wiele czasu na sprawdzaniu produktu zanim go zakupią. Na szczęście na fotelikach samochodowych wykonuje się specjalne testy wytrzymałości. Każdy model oceniany jest w skali od 1-5, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w ten na poziomie 5. 

Ważne jest także jak najlepsze zamontowanie fotelika, zgodnie z zaleceniami. Stosując się do instrukcji masz pewność, że Twoja pociecha jest bezpieczna. Pamiętaj także, że modele montowane przeciwnie do kierunku jazdy są wg statystyk najbardziej wytrzymałe. Biorąc pod uwagę te kwestie wybierz fotelik idealny dla swojego dziecka.

Komentarze
Wszystkich:1
Kamila Kaczmarek

Źle wspominam czas kiedy to kupowałam fotelik dla własnego dziecka. Zanim znalazłam ten idealny zwiedziłam mnóstwo sklepów.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Źle wspominam czas kiedy to kupowałam fotelik dla własnego dziecka. Zanim znalazłam ten idealny zwiedziłam mnóstwo sklepów.

Dodaj komentarz