Na co zwrócić uwagę, aby kupić odpowiedni dywan do pokoju dzieci?

Brak komentarzy brak ocen

Kupno dywanu to nie problem, ale aby kupić porządny dywan potrzeba już wiedzy oraz świadomości. Może on posłużyć nam jako element dekoracyjny, miejsce do ćwiczeń fizycznych bądź relaksu. Natomiast nasze dzieci izoluje od chłodnej podłogi i sprawia, że mają wygodę i komfort w trakcie zabawy. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak wybrać odpowiedni dywan do pokoju dziecka, to dobrze trafiłeś! W artykule poniżej opisujemy rodzaje dywanów oraz na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy dywan dla dziecka!

Jak wybrać właściwy rozmiar dywanu do pokoju dzieci?

Wskazane jest kupić większy dywan, na jakim dziecko będzie mogło bez ograniczeń się bawić, a w szczególności biegać na bosaka — co akurat maluchy uwielbiają robić najbardziej! Krawędzie dywanu można włożyć także pod meble, łóżko czy też stolik, uniemożliwiając dzięki temu jego przemieszczanie się w trakcie zabawy. W sklepach można znaleźć dywany, które zaopatrzone są już w maty poślizgowe.

Jaki dywan wybrać, aby czyścił się lekko?

Dywan dla dzieci musi być przede wszystkim nietrudny w utrzymaniu — dać się błyskawicznie wyprać, nawet z zastosowaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. kiedy bawią się kredkami na posadzce lub piją czy jedzą. W dodatku, jeśli mamy w domu także zwierzęta, które bawią się z naszymi brzdącami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu łatwo dało się usunąć ich sierść. Trzeba pamiętać także o jego regularnym odkurzaniu i wytrzepywaniu resztek kurzu.

Który materiał na dywan do pokoju dzieci sprawdzi się świetnie?

Materiał, z jakiego będzie wytworzony nasz dywan do pokoju dziecinnego, też nie jest bez znaczenia i  zależy głównie od wieku dziecka, dla którego ma być przeznaczony. Najlepszy byłby z polistyrenu albo akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej się wystrzegać. Resztki różnych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być kłopotliwe do usunięcia. A na dodatek dla dzieci z alergią dodatkowo lepiej sprawdzi się dywan wykonany ze sztucznego materiału. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzi się gruby dywan, który będzie go chronił przed upadkami. Taki dywan dodatkowo też wyciszy pokój i zagwarantuje lepszy komfort spania.

Wspaniałe wzory na dywanie do pokoju dziecka!

Nasza pociecha na pewno będzie wesoła, jeżeli na dywanie pojawią się jej ulubione postacie z bajek. Warto również wziąć pod uwagę modele z różnorodnymi figurami geometrycznymi, kołami, czy motywem puzzli, które będą dodatkowo pobudzać dziecko do zabawy. Najrozsądniej jednak zakupić ten w stonowanych kolorach, który będzie pasować do różnych aranżacji pomieszczenia.

Istotne jest bezpieczeństwo dzieci w trakcie zabawy!

Naturalne jest, że każdy rodzic chce, aby jego pociecha była zupełnie bezpieczna w trakcie zabawy. Jak można zapewnić dziecku bezpieczeństwo na dywanie? Z pewnością potrzeba zakupić większy objętościowo dywan, który położony zostanie na całej podłodze. Zapewni to brak przesuwania się go po pokoju. Dla dobrej izolacji dziecka od podłogi warto zainwestować w grubszy materiał. Należy zwrócić również uwagę na szkodliwe domieszki w materiale!

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz