Jakie inwestycje są najbardziej opłacalne w 2022 roku?

Komentarzy:1 brak ocen

Jeśli masz sporą kwotę odłożonych pieniędzy, nie trzymaj ich na koncie. Przy szalejącej inflacji nie jest to wskazane, ponieważ z każdym dniem Twoja suma traci na wartości. Nic nie zyskujesz, a stale tracisz. Istnieje wiele możliwości inwestycji, zarówno dla osób o sporym nakładzie, jak i mniejszym. Nie pozwól, aby Twoje uzbierane pieniądze przepadły.

Inwestowanie – największe zalety

Dużo ludzi uważa, że pieniądze można zdobyć jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na dużym poziomie oraz o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w ubiegłym roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można niewątpliwie szukać innych alternatyw, żeby się przed nią uchronić, bądź wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – w co zainwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w obecnych czasach niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji co pewien czas. Można się na nich naprawdę dużo dorobić i bez problemu się ich.

Prócz tego specjaliści przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin bądź Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dość dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś totalnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, jakie łatwiej zrozumieć.

Jak zainwestować w nieruchomości?

Kiedy mamy zaoszczędzone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to zrobić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie i okolicy, które po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po kilku takich zabiegach da się zdobyć faktycznie interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdobyć, zakupić mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają nasze zobowiązanie.

Jakie surowce zakupić, aby zarobić?

Następnym sposobem odkładania pieniędzy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stateczny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami zaskakującymi i kryzysami gospodarczymi.

Zakup złota od dawna jest bardzo dobrą opcją na zarobek. Od wielu lat ludzie inwestowali w złotą biżuterię, ponieważ nie traciła ona na wartości. Nie jest to idealny sposób, szczególnie dla osób chcących obrotu sporymi kwotami. Jeśli jednak masz na koncie parę tysięcy, zakup fizyczną formę tego metalu i umieść w bezpiecznym miejscu. W przyszłości na pewno sobie podziękujesz.

Komentarze
Wszystkich:1
Jeremiasz Gajewski

Ja od lat wszystkie swoje pieniądze pakuję w nieruchomości.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Ja od lat wszystkie swoje pieniądze pakuję w nieruchomości.

Dodaj komentarz