Jakie korzyści niesie za sobą jazda na rowerze?

Brak komentarzy
5.00 / Głosów: 1

Choć rower wydaje się być prostym pojazdem, jego rodzajów jest bardzo wiele. Zastanawiając się nad zakupem, przemyśl jakie dystanse i po jakiej powierzchni zamierzasz jeździć. Dzięki naszej liście i charakterystyce typów tych pojazdów, z pewnością uda Ci się zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Powodzenia!

Na jakie trasy wybrać rower miejski? 

Ten rodzaj roweru jest masywny oraz niezbyt szybki. Super sprawdza się w użyciu miejskim, na zakupy, jako dojazd do pracy i na lekkie przejażdżki. Na takim rowerze możesz jechać w pozycji wyprostowanej, więc jest on bardzo wygodny. Czasami nazywa się je holenderskimi, bo ta forma miejskiego roweru jest bardzo modna w tym kraju cyklistów. Wiele osób ubóstwia standardowy wygląd miejskich rowerów, w związku z tym instalują na kierownicy koszyk, bardzo dobry na torebkę bądź zakupy. Dzięki swojej stabilności takie obciążenie nie sprawia jeżdżącemu kłopotu.

Jakie jest przeznaczenie rowerów górskich? 

Lżejszy, z dużymi oponami z wyraźnym bieżnikiem, jest wytrzymały i powoduje wiele radości osobom, jakie wolą jazdę po bezdrożach oraz nierównościach terenu. Amortyzatory to również cecha charakterystyczna dla roweru górskiego, określanego również skrótem MTB. Im sprawniejsza amortyzacja i geometria ramy dopasowująca się w zależności od toru jazdy, tym bardziej zaawansowany w wyczynowej jeździe rowerzysta. Wbrew pozorom rowery górskie świetnie sprawdzają się również przy okazyjnej jeździe po mieście, a więc są to wielofunkcyjne modele.

Na jakie trasy wybrać rower trekkingowy? 

Kapitalny na wypady turystyczne, rower trekkingowy jest przeznaczony raczej na ubite drogi i asfalt. To swoisty kompromis pomiędzy rowerem górskim a szosowym, najczęściej ma błotniki, bagażnik oraz wiele rozwiązań, jakie czynią jazdę przyjemną, nawet po pagórkowatym terenie. Trekking to doskonały pomysł dla osób traktujących jazdę na rowerze jako doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu oraz korzystają z różnorodnego rodzaju tras rowerowych.

Jakie jest przeznaczenie rowerów szosowych? 

To czwarty, podstawowy typ tzw. rowerów turystycznych. Przez cały czas był to rower, na którym można było przejechać długie dystanse po drogach utwardzonych. Obecnie na rynku dostępnych jest parę jego typów, które pozwalają się sprofilować: rowery gravel, wyścigowe (race), fitness, endurance.

W szczególności interesujący jest gravel, łączący w sobie zalety innych rodzajów rowerów i fajnie radzi sobie na twardym, jak również na bardziej miękkim podłożu. Z tego powodu jest to jeden z najlepiej sprzedających się rowerów w USA w ostatnich latach. Te modele mają dość sztywną ramę oraz stosunkowo wąskie opony. Im szybciej pragniemy jechać, tym bardziej opływową pozę można na nim przyjąć – najszybsze rowery wyścigowe stanowczo przedkładają możliwość osiągnięcia sporej prędkości nad komfort jazdy.

Czy rowery typu BMX są popularne? 

Oprócz najczęściej spotykanych rodzajów jest także wiele innych, które mają mniejszą popularność. Nie należy jednak o nich zapominać, ponieważ większość z nich jest warta uwagi. Jeśli planujesz ekstremalny wyjazd w góry, na tę okazję nada się fatbike z grubymi oponami. Jeśli jednak wolisz uczyć się sztuczek na skateparku, warto zainteresować się typem rowerów BMX. Możliwości  jest ogrom!

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz