Jakie zabiegi na twarz po 40. roku życia?

Brak komentarzy brak ocen

Choć starzeniu się skóry nie można zapobiec, można nieco je opóźnić i łagodzić jego oznaki. To właśnie między innymi na takie rezultaty liczą osoby, które regularnie korzystają z usług salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Dobrze dobrane zabiegi pozwalają osiągać widoczne i długotrwałe efekty w zakresie odmładzania cery, dlatego też cieszą się obecnie dużą popularnością. Co świat kosmetologii i medycyny estetycznej ma do zaoferowania osobom po 40 roku życia?

Zabiegi na twarz po 40. roku życia — na które warto zwrócić uwagę?

W odmładzaniu cery można skupiać się na walce z konkretnymi problemami (np. zmarszczkami, przebarwieniami) lub postawić na ogólną poprawę wyglądu skóry. To, jak będzie przebiegać ten proces, powinno zależeć od tego, jakie są potrzeby konkretnej osoby oraz stan jej skóry. Na szczęście zdecydowanie jest z czego wybierać — współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują szeroki zakres zabiegów, które na wiele sposobów przywracają skórze blask, jędrność i młodzieńczy wygląd. Oto kilka z nich.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to innowacyjne preparaty, które pozwalają mierzyć się z najróżniejszymi niedoskonałościami skóry — od braku nawilżenia aż po głębsze zmarszczki czy blizny. W przeciwieństwie do klasycznych wypełniaczy, takich jak toksyna botulinowa czy kwas hialuronowy, te substancje wykazują działanie pobudzające procesy regeneracji skóry i tworzenia włókien kolagenowych oraz elastyny. Ze względu na długotrwałe rezultaty i naturalny efekt wizualny są one polecane zwłaszcza tym osobom, które oczekują widocznego odmłodzenia cery bez zniekształcenia rysów twarzy.

Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych wchodzą obecnie w skład ofert bardzo wielu klinik estetycznych. Aby wykonywać je w sposób bezpieczny, konieczne są odpowiednie preparaty. Certyfikowane stymulatory i wypełniacze tkankowe można znaleźć w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/.

Laser frakcyjny CO2

Rozszerzone pory i bardziej widoczne blizny potrądzikowe to często występujące objawy starzenia się skóry. W walkę z nimi można włączyć zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Oddziałujące na skórę urządzenie doprowadza do powstawania mikrouszkodzeń, co następnie wywołuje proces gojenia i stymuluje odbudowę. Laser frakcyjny CO2 nie tylko pomaga rozprawić się z nierówną teksturą cery, lecz również skorygować owal twarzy, pozbyć się przebarwień czy poprawić jędrność skóry.

HIFU

HIFU to nowoczesna technologia pozwalająca w bezinwazyjny sposób przeprowadzać m.in. zabiegi liftingujące i odmładzające. Takie działanie zapewnia moc skoncentrowanych ultradźwięków, które — emitowane w głąb skóry — wywołują kontrolowany stan zapalny, w rezultacie doprowadzając do pobudzenia procesów jej regeneracji i przebudowy włókien kolagenowych. Zabiegi HIFU to szansa na kompleksowe odmłodzenie i rewitalizację skóry, bez nakłuć czy przerywania ciągłości tkanek skalpelem.

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz