Laptop niezbędny do pracy w biurze - Jak dobrze wybrać?

Komentarzy:1 brak ocen

Zostawmy na chwilę procesory, moce obliczeniowe i prędkości świetlne. Pomyślmy bardziej o wygodzie, jaką możemy sobie zapewnić podczas pracy biurowej. Odpowiedni komputer do tego typu zadań nie musi być super produktywny. Powinien natomiast być bezawaryjny, z trwałą baterią i wykonany z dobrej klasy materiałów. Konieczność przenoszenia go w różne miejsca powinna być bezpieczna i bezstresowa. Jakie są cechy dobrego laptopa biznesowego? Odpowiedzi w artykule.

Na co zwrócić uwagę kupując laptopa do pracy?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Nie zapomnij dopasować laptopa od swoje preferencje

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Jakie urządzenia peryferyjne mogą być przydatne do laptopa biurowego?

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Wszelkie dodatkowe urządzenia, których kilka omówionych jest powyżej, nie stanowią podstawowego wyposażenia komputera, nie są jego integralną częścią. Zawsze można je odłączyć i nie wpłynie to na pracę naszego laptopa. Niewątpliwie jednak ich zastosowanie w codziennej pracy ułatwia znacznie wiele zadań na linii użytkownik — komputer. Nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na lepsze komputery, wystarczy zawsze sprawdzić, czy upatrzony laptop posiada wejścia na niezbędne akcesoria.

Komentarze
Wszystkich:1
Celestyna Mazurek

Laptop to narzędzie mojej pracy i dzięki takim artykułom mam dobrze dobrany sprzęt.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Laptop to narzędzie mojej pracy i dzięki takim artykułom mam dobrze dobrany sprzęt.

Dodaj komentarz