Odnowienie mieszkania — czy może być oszczędne?

Komentarzy:1 brak ocen

Co zrobić w sytuacji, gdy zależy nam na tym, by zmienić coś w domu, ale niekoniecznie chcemy lub możemy uszczuplać nasz domowy budżet? Nie musimy wcale rezygnować ze swoich planów. Nawet jeśli dysponujemy skromnymi środkami, możemy przeprowadzić drobne zmiany. Budżet takiej metamorfozy, mimo że będzie niewielki, może dać ogromne efekty.

Co musisz wiedzieć o urządzaniu wnętrz przed remontem?

W sytuacji gdy baza Twojego pomieszczenia jest uniwersalna i neutralna, niesamowicie łatwo odmienić ją za pomocą akcesoriów i różnych dekoracji. Aby pokój zyskał w krótkim okresie nowego wyrazu, warto wymienić poduszki na kanapie i to tyle! Momentalnie czuć powiew świeżości. Z tekstyliów szybko odmienią styl też wszelkie pledy i koce. Mogą być ozdobą, ale też można ułożyć je w pomysłowy sposób na kanapie, dzięki czemu będą wyglądały zupełnie inaczej. Zbliżony efekt można uzyskać dzięki wykorzystaniu niewielkich tkanych dywaników. Są tanie i łatwo je przechowywać, możesz je wrzucić do pralki i często wymieniać. Położone na podłodze sprawiają, że lokum staje się bardziej kameralne i nastrojowe. 

Jakie dodatki mogą wpłynąć na całkowitą zmianę wnętrza?

Kolejnymi dodatkami, które znacznie wpływają na odmianę charakteru pomieszczenia, są obrazy, zdjęcia i wszystkie ozdoby ścienne. Można je stworzyć samemu, w sytuacji gdy mamy zdolności graficzne, można również zdecydować się na gotowe dekoracje ścienne. Plakaty w tym przypadku wiążą się ze sporo mniejszym kosztem. Nie zapominaj też o okazji zakupu obrazów od poprzednich właścicieli. Na portalach ogłoszeniowych można trafić na nieszablonowe obrazy! Z pomocą i niskimi cenami przychodzą także sklepy sieciowe. Nie jest wymagane często kupować nowych przedmiotów, wystarczy, że będziesz je przewieszać. Nie wierzysz? Przekonaj, jak bardzo nowe ułożenie obrazów odświeży Twoje wnętrze!

Dlaczego warto wybrać jeden styl panujący we wszystkich wnętrzach?

W odmianie charakteru wnętrza pomocne będą również świeczniki, rozmaite drobne dekoracje — talerze, patery, koszyczki itp. Tu też wystarczy zamiana miejsca albo rozłożenie w inny sposób kompozycji, aby lokum prezentowało się w zupełnie inny sposób. Najlepszą opcją jest umeblowanie domu w spójnym stylu, dzięki czemu przedmioty będą mogły wędrować po różnych pomieszczeniach. W takiej sytuacji na pewno się nie znudzą. Należy także docenić wpływ roślin na wystrój wnętrza. Idealnie sprawdzą się tu kwiaty cięte, które można co jakiś czas zmieniać i układać w pięknych wazonach. Nie tylko będą atrakcyjnym akcentem, ale też dodadzą dozę nowości oraz szyku, a także romantycznego klimatu do lokum. 

Postaw na rzeczy DIY

Bardzo modnym nurtem w niskobudżetowym urządzaniu wnętrz jest DIY (do it yourself), czyli tłumacząc na język polski zrób to sam. Wśród miłośników takiego podejścia, można spotkać bardzo dużo osób, które wykorzystują różne przedmioty niekoniecznie z ich pierwotnym przeznaczeniem i tworzą dzięki temu ciekawe rozwiązania. 

Bardzo popularnym pomysłem jest wykonywanie mebli z drewnianych palet EURO. Palety są niedrogie i, mimo że na pierwszy rzut oka nie prezentują się atrakcyjnie, mogą wprowadzić do pomieszczenia ciekawe akcenty. Zniszczył się Twój stary stolik kawowy? Postaw na paletę. Chcesz wykonać ciekawe siedzisko w przedpokoju? Paleta również może być rozwiązaniem. Ich zaletą jest to, że można przemalować je na każdy kolor i przyozdobić na przykład nakryciami lub poduszkami.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:1
Oliwier Szymczak

Ale fajny artykuł! Te informacje mi się przydają bo akurat wyposażam moje nowe mieszkanie.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Ale fajny artykuł! Te informacje mi się przydają bo akurat wyposażam moje nowe mieszkanie.

Dodaj komentarz