Pomoże fundacja. Dzieci pod opieką

Brak komentarzy brak ocen

Podczas naszego życia mierzymy się z ogromną ilością potrzeb. Bardzo dobrze się składa, gdy możemy sami im sprostać. Gdy środki finansowe pozwalają nam na ich realizację. Możemy pozwolić sobie na mieszkanie lub dom, samochód. Mamy satysfakcjonującą pracę, jesteśmy zdrowi, jeździmy co roku na wakacje, a dzieci spełniają się w swoich ulubionych sportach, jeżdżą na wakacje i obozy, a jak mają problemy z nauką stać nas na drogie korepetycje dla nich. Inaczej jest w przypadku, gdy życie sprawiło, że na te wszystkie potrzeby nas nie stać. Oczywiście dorośli radzą sobie z problemami, jak mogą, ale gorzej jest z dziećmi. Takim dzieciom często pomaga fundacja. Dzieci z niezamożnych domów, chore, niepełnosprawne, a także te, które mają kłopoty z nauką mogą liczyć na pomoc wielu organizacji, których działania dedykowane są dzieciom.

Jakie organizacje pomagają dzieciom?

Organizacją pomagającą małoletnim jest najczęściej fundacja. Dzieci, podopieczni danych fundacji korzystają z wszelkiej pomocy. Małoletni z insulino odpornością, to dla nich powołana została do życia specjalistyczna fundacja. Dzieci z cukrzycą objęte są opieką Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą. Dzieciaki objęte pomocą tej fundacji mogą uzyskać pomoc w zakupie pomp insulinowych, które ułatwiają codzienne życie. Nie trzeba pilnować pór zastrzyków, nakłuwać ciałko. Organizacja ta wspiera także oddziały diabetologiczne dla dzieci w zakupie specjalistycznego sprzętu. Dla dzieci pokrzywdzonych przestępstwem także jest odpowiednia fundacja. Dzieci i młodzież w kryzysie mogą oddać się pod opiekę Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Ta fundacja prowadzi sieć Centrów Pomocy Dzieciom. Są to placówki, w których udziela się kompleksowej i bezpłatnej pomocy . Udziela ona także wsparcia rodzicom i nauczycielom w sprawie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności. 

Chcesz pomóc i Ty, wpłać datek

Z czego utrzymuje się fundacja? Dzieci objęte programem pomocy danej fundacji mogą liczyć na wsparcie różnych instytucji. Już od dawna takie wsparcie finansowe płynie od Spółek Skarbu Państwa, instytucji finansowych takich, jak banki, a nawet stacji telewizyjnych i radiowych. Jednak duża część środków na funkcjonowanie i cele programowe fundacji, to nasze wpłaty. Gdyby nie nasza, nawet drobna pomoc nie mogłaby funkcjonować fundacja. Dzieci byłyby pozbawione pomocy. Dlatego warto wspierać fundacje. Warto wpłacić choć złotówkę, by mogła ona realizować swoje cele. Charytatywność nie jest czymś zdrożnym, to wartość dodana do naszego życia.

Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz