Przygotowanie altanki w ogrodzie krok po kroku

Brak komentarzy brak ocen

Jeśli masz sporo miejsca obok domu i chcesz, aby było atrakcyjnie zagospodarowane, to postaw na altankę ogrodową. Zapewni Ci cień w upalne dni oraz schronienie przed deszczem, gdy zajdzie taka potrzeba. Umebluj ją tak, jak chcesz i relaksuj się przy dobrej książce czy z kieliszkiem wina. Wieczorami planuj spotkania z przyjaciółmi i pysznego grilla. Na niedzielę zaproś rodziców na obiad i postaw go na świeżym powietrzu.

Jakie są rodzaje altanek do ogrodu? 

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje altanek ogrodowych, a wybór jednej z nich powinien być przystosowany do Twoich potrzeb czy miejsca, jakie pragniesz na nią przeznaczyć. Jeżeli pragniesz ją postawić wyłącznie na jakiś czas, a pod koniec sezonu rozebrać i schować, to najlepiej sprawdzi się namiot albo pawilon. Należałoby zaznaczyć, że koszty takiej altanki są znacznie niższe. Dodatkowo sprawdza się ona idealnie jako miejsce na imprezę typu garden party, skutkiem tego sporo firm proponuje wynajęcie namiotów (wraz ze stołami i krzesłami) na jakiś czas, żebyś nie musiał ich specjalnie kupować. Z amerykańskich filmów zdołasz też skojarzyć altanki drewniane, całoroczne, które stanowią stałą dekorację każdego ogrodu. Koszt takiej altanki zależny jest od wykorzystanych materiałów czy jej wielkości, a także tego, jak chcesz ją urządzić w środku. Możesz zdecydować się na kupno w markecie, złożyć zamówienie u doświadczonego stolarza, który zrobi ją na wymiar Twojego ogrodu, lub skonstruować altankę samemu.

Mamy już altankę — jak ją urządzić?

Skonstruowanie altanki nie wystarczy, żeby stworzyć miejsce, w którym będzie się chciało spędzać czas. Kolejnym krokiem jest wyposażenie jej wnętrza. Zależnie od jej gabarytów, możesz zdecydować, jakie meble chciałbyś kupić. Nastawiając się raczej na wspólne spędzanie czasu z rodziną, na pewno musisz zaopatrzyć się w stół, a także stosowną ilość krzeseł. Mając w planach utworzenie w altance powierzchni do wypoczynku, wskazane jest zaopatrzyć ją w kanapę, jak również stolik kawowy. Co więcej, jeśli posiadasz dostateczną ilość miejsca, warto zdecydować się na wybudowanie grilla. Posiadając zabudowaną altanę, możesz też kupić zestaw stereo, który umili spędzony w niej czas muzyką. Nie obejdzie się także bez wyboru odpowiedniego światła, dzięki któremu będziesz mógł wypoczywać tam od rana, do późnej nocy!

Praktyczne ozdoby do altanki ogrodowej  

Twoja altanka wymaga takich samych starań jak dom. Zrób z niej miejsce, w którym bardzo chętnie będziesz spędzał czas ze swoją rodziną. Urządźcie ją wspólnie. Załóżcie zasłonki, które nie tylko będą fenomenalnie wyglądały, ale również będą ochroną przed owadami. Połóżcie poduszki na meblach w Waszych ulubionych kolorach. Wybierzcie kwiaty, które się Wam podobają i na koniec postawcie huśtawkę, z której na pewno nie tylko dzieci chętnie skorzystają.

Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich:0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz