Stanowisko pracy - Jak je dobrze zorganizować?

Komentarzy:1 brak ocen

Porządek w miejscu pracy ma zasadniczy wpływ na jakość wykonywanej pracy. To nie żart. Zacznij od biurka, przy którym spędzasz najwięcej czasu. Nie dopuść do sytuacji, żeby panował na nim bałagan, znacznie utrudni to skupienie się. Kiedy Twoje biurko będzie czyste, a wszystkie przedmioty na nim się znajdujące, schludnie poukładane, zaczniesz pracować szybciej i wydajniej. Jakie jeszcze czynności należy wykonać, żeby praca nie stwarzała nam kłopotów? Zapraszamy do artykułu.

Dlaczego porządek na biurku jest ważny podczas pracy?

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania.

Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia. Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Proste sposoby na uporządkowanie biurka w pracy

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Jak skupić się na swojej pracy i nie dać się rozpraszać?

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Bardzo często korzystamy z internetu podczas wykonywania pracy, nie możemy tak po prostu go wyłączyć. Jednak niewłaściwe korzystanie z niego, prowadzi do dekoncentracji i obniżenia jakości naszej pracy. Częste sprawdzanie maili, przewijanie aktualności czy pogaduszki na portalach społecznościowych, to elementy, które powinniśmy wyeliminować, kiedy pracujemy. Wymaga to samokontroli, ale efekty będą opłacalne. Praca w domu to coraz częstsze rozwiązanie, super kiedy mieszkamy sami, jednak w sytuacji, gdy współdzielimy przestrzeń z innymi, musimy wprowadzić pewne zasady. Przede wszystkim chodzi o ciszę i spokój, bez tego nie uda nam się wykonać naszych obowiązków z należytą uwagą i skupieniem.

Oceń artykuł
Tagi artykułu
Komentarze
Wszystkich:1
Julian Mróz

Stanowisko pracy jest bardzo ważne i powinno być czyste.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Stanowisko pracy jest bardzo ważne i powinno być czyste.

Dodaj komentarz