Szukasz mocnych wrażeń? Literatura fantasy powinna Cię zainteresować

Komentarzy:2 brak ocen

Współcześni czytelnicy coraz częściej sięgają po fantastykę. Takie książki dostarczają nie tylko przyjemności z samego czytania ciekawej fabuły, ale także możliwość oderwania się od rzeczywistości, ucieczkę w świat wyobraźni i marzeń. Wśród lektur szkolnych znajduje się bardzo mało, a wręcz chyba wcale nie ma powieści fantastycznych. Traktowane są one z przymrużeniem oka, a szkoda, bo w większości niosą one dużą wartość dla czytelnika i wcale nie mają charakteru wyłącznie rozrywkowego.

Słynny czarodziej Harry — najbardziej znana postać w świecie fantasy

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne wszyscy kojarzą, a jednak wielu zna tylko z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne i wyjątkowo utalentowanego, a początkowo mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, żeby później trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły i do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.

Ze względu na zróżnicowanie i uniwersalność poruszanych tematów, książki te da się polecić czytelnikowi w każdym wieku i na zapoczątkowanie przygody z fantasy jest to doskonały wybór.

Trylogia pierścienia — zna ją każdy wielbiciel literatury fantastycznej

Książka J.R.R Tolkiena może sprawiać wrażenie trudnej i napisanej zawiłym językiem, ale jeśli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, który aktualnie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, jaką trzeba znać. Powieść jest tak naszpikowana rozmaitymi emocjami, że nie tylko fani fantastyki, ale ogólnie fani słowa pisanego znajdą wiele przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeśli sama książka okaże się aż nadto niedostępna, a język zbyt trudny, można sięgnąć po „Hobbita”, który jest prostszy w odbiorze. Godna polecenia jest także ekranizacja, jaka jest tak porządnie zrealizowana, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez dużą część filmu wędrują przez pasma górskie, jest bardziej atutem niż minusem.

Saga Wiedźmin — w czołówce polskiej literatury fantasy

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze i uwielbiamy skrajny, siarczysty humor, to idealnie nadadzą się książki Sapkowskiego. Panuje tam nieco mroczniejszy klimat oraz może się wydawać, że jesteśmy w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii oraz baśni. Znajdziemy tam również sporo krwi i bestialskiej walki na miecze i nie tylko. Gdy lubimy książką zapoczątkować jakąś ekranizację czy też na odwrót możemy obejrzeć serial, jaki nakręcono w 2019 roku.

Sceny grozy nie zawsze są takie straszne

Zwolennicy odczuwania lęku i ci, co lubią się po prostu bać, też wyszukają coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu wspaniałych powieści i tytuły takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” bądź „Księga Mistrza” będą perfekcyjne na zapoczątkowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Dlaczego warto czytać fantastykę? Czy to dobre książki dla młodych czytelników?

Wbrew pozorom, powieści fantasy to te tylko irracjonalne wydarzenia i sceny krwawych walk. Wartością, która często przewija się w fabułach książek tego typu, jest honor. O tym honorze bohaterowie nie zapominają, nawet w trudnych sytuacjach. To właśnie decyduje o tym, że literatura fantasy jest dobra nie tylko dla osób dorosłych, ale także dojrzewającej młodzieży, która powinna znać wzorce dobrego postępowania. 

Literatura fantasy to także lekcja poświęcenia, motywacji oraz przyjacielstwa. Człowiek, który posiada takie cechy, jest w stanie zdziałać bardzo wiele. Powieści fantastyczne są lekcją tego, jak postępować szlachetnie i realizować szczytne cele.

 

Komentarze
Wszystkich:2
Lech Kalinowski

Od zawsze twierdziłem, że książki są lepsze od filmów i zachęcam do książek otaczającą mnie młodzież.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Od zawsze twierdziłem, że książki są lepsze od filmów i zachęcam do książek otaczającą mnie młodzież.

Ernest Gajewski

Jestem ogromnym fanem fantastyki. Mam nadzieje, że mój syn także pokocha czytanie.

Oceń komentarz:
  • 0
  • 0

Jestem ogromnym fanem fantastyki. Mam nadzieje, że mój syn także pokocha czytanie.

Dodaj komentarz